Obuwie ochronne

Buty BHP dla budownictwa, brukarstwa, drogownictwa

Obuwie ochronne jest jednym z podstawowych środków ochrony osobistej pracownika. Zabezpiecza jego stopy przed urazami mechanicznymi, oparzeniami, kontaktem z wodą i substancjami chemicznymi, a także przed niekorzystnymi temperaturami.  Proponujemy wiele modeli obuwia, które jest dostosowane do pracy w trudnych warunkach. U nas znajdziesz buty ochronne zaprojektowane i wykonane z myślą o brukarzach, budowlańcach, drogowcach czy leśnikach. Chronią przed poślizgiem i dostawaniem się sypkich materiałów. Zapewniają również odpowiednią amortyzację w przypadku osunięcia się na stopę ciężkich materiałów. Buty BHP nie tylko pełnią rolę ochronną, lecz są także funkcjonalne i wygodne – zabezpieczają przed zimnem, wilgocią i zapewniają wentylację. Znajdziesz u nas także mocne wodoszczelne buty gumowe i wodery.

Jak wybierać obuwie ochronne?

Ponieważ buty BHP mają chronić przed wieloma czynnikami, z jakimi wiąże się wykonywanie danej pracy, ich wybór wymaga starannego przeanalizowania wszystkich cech. Inne obuwie ochronne wybierzesz w przypadku dużego ryzyka stłuczenia lub zmiażdżenia stopy, a inne, kiedy pracownik jest narażony na wstrząsy i wibracje. Przy takich pracach jak obróbka skrawaniem czy naprawa samochodów lub maszyn istnieje tez ryzyko przebicia podeszwy lub poślizgnięcia na smarze. Odpowiednio dobrane buty BHP powinny chronić przed takimi sytuacjami. Dlatego podczas ich wyboru konieczne jest zwrócenie uwagi na grubość i elastyczność podeszwy, jej właściwości antypoślizgowe czy wysokość cholewki.

W naszym sklepie w Krakowie oraz w sklepie online oferujemy buty ochronne przystosowane do pracy w różnych warunkach fizycznych (odporne na gorące podłoże) i chemicznych (poradzą sobie ze szkodliwymi substancjami chemicznymi). Gwarantujemy kompleksową pomoc w dopasowaniu obuwia BHP do Twoich potrzeb zawodowych. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają nam dokonywać trafnych wyborów.

Pokazane 1 – 16 z 90 wyników