Kask ochronny – budowlany

Oferta artykułów z branży BHP w naszym sklepie obejmuje również środki ochrony głowy. Są one niezwykle ważne na tych stanowiskach, na których istnieje ryzyko urazu spowodowanego przez spadające przedmioty lub wystające elementy wyposażenia. Wypadki z tej grupy są zaliczane do najpoważniejszych i najczęściej niosą ze sobą zagrożenie utraty życia lub trwałego kalectwa. Dlatego kask ochronny, a w szczególności kask budowlany, stanowi obowiązkowe wyposażenie na wielu stanowiskach pracy.

Wśród naszych artykułów BHP znajdziesz kaski ochronne, przeznaczone do stosowania na placach budowy, w stoczniach, kopalniach czy podczas pracy przy piecach przemysłowych. Kask budowlany zapewnia bezpieczeństwo, a w trakcie wypadku chroni życie i zdrowie pracownika. Jest odporny na odkształcenia i temperaturę, a dodatkowo zapewnia komfort użytkowania dzięki systemowi wentylacji. To jednak nie te parametry decydują o wyborze konkretnego modelu kasku budowlanego. Ma on być przede wszystkim odporny na wszelkie uszkodzenia.

Wybór kasku

Wybierając kask budowlany, trzeba zwrócić uwagę na jego parametry i zdolność dopasowania się do kształtu głowy. Jego stabilne ułożenie zagwarantuje, że nie zsunie się w niespodziewanym momencie. Kask ochronny, który wybierzesz, powinien być odporny na różnice temperatur, jakie występują w miejscu pracy. Bez względu na ich wahania musi zachowywać swoje podstawowe parametry. Bardzo istotne są też wszelkie potencjalne zagrożenia, jakie występują na miejscu pracy. Kask budowlany powinien być tak dobrany, aby zapewniał przed nimi skuteczną ochronę.

Nie zajmujemy się jednak sprzedażą wyłącznie kasków ochronnych. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej propozycji naszej firmy, a w przypadku jakichkolwiek pytań – do kontaktu z przedstawicielem sklepu BHP. Pomożemy w wyborze odpowiednich produktów.

Pokaż 7 wyniki