Słuchawki BHP i ochronniki słuchu

Istnieje pokaźna grupa miejsc pracy, w których pracownik jest narażony na duże natężenie hałasu, a tym samym na pogorszenie słuchu. Są to m.in. zakłady przemysłowe, lotniska, kopalnie czy huty. Przepisy BHP zobowiązują pracodawcę do zapewnienia pracownikom środków ochrony słuchu, jeśli poziom hałasu w jego firmie przekracza 82 dB. Ochronniki słuchu mogą mieć różną postać – od jednorazowych zatyczek po spersonalizowane słuchawki ochronne. Charakteryzują się również różnym stopniem zabezpieczenia, który jest wyrażony poziomem decybeli. W naszej ofercie znajdziesz ochronniki słuchu w wielu wariantach – słuchawki ochronne, nauszniki i wygodne wkładki przeciwhałasowe wraz z podajnikami. Dbanie o aparat słuchowy jest nie mniej ważne niż odpowiednie zabezpieczenie twarzy czy też dobranie innych elementów odzieży ochronnej.

Różnorodny asortyment

Już na samym początku chcemy wskazać pewną zależność, która wynika z podejścia producentów. Wytwarzane obecnie słuchawki ochronne wyciszające i wygłuszające pod względem funkcjonalnym niczym się od siebie nie różnią. Ich nazewnictwo nie ma większego odzwierciedlenia w praktyce. Różnią się natomiast między sobą ochronniki słuchu aktywne i pasywne. Pierwszy typ – aktywny – ma przede wszystkim zatrzymać dźwięki. Ochronniki pasywne wyłapują dźwięki, a następuje generują fale o identycznej częstotliwości i amplitudzie, ale przesunięte o 180 stopni. Ten model ochronników słuchu pozwala na zachowanie kontaktu z otoczeniem. Nie można bowiem zapominać o tym, że w niektórych zawodach równolegle z tłumieniem hałasu jest wskazane zachowanie stałego kontaktu z innymi pracującymi osobami.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu internetowego. Oprócz słuchawek ochronnych i innych elementów zabezpieczających słuch, oferujemy również okulary ochronne i odzież roboczą.

Pokazane 1 – 16 z 17 wyników