Okulary ochronne

Okulary ochronne dla tokarzy i spawaczy

Okulary ochronne należy zapewnić tym pracownikom, którzy są narażeni na szkodliwe działanie promieniowania lub drobne odpryski – iskry, opiłki metali, drobiny substancji chemicznych czy drzazgi. Środki ochrony wzroku są obowiązkowym wyposażeniem spawaczy, osób, które zajmują się przecinaniem łukiem elektrycznym, pracują przy obróbce metali, drewna, tworzyw sztucznych, materiałów ceramicznych czy pozyskiwaniu kopalin. Okulary ochronne powinni też nosić pracownicy laboratoriów badawczych, chemicy oraz osoby, które pracują w warunkach dużego nasłonecznienia. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór artykułów tego typu – okulary ochronne na gumkę osłony i tarcze spawalnicze oraz wiele innych modeli.

Dobór okularów

W naszym asortymencie znajdziesz zarówno tradycyjne okulary ochronne, jak i elementy, których zadaniem jest osłona całej twarzy. Wybór odpowiedniego produktu jest uzależniony od branży, w której będzie on wykorzystywany. Poza różnymi modelami okularów ochronnych w ofercie znajdują się gogle i osłony na twarz. Są one najczęściej wybierane przez spawaczy i osoby, które pracują w podobnej branży. To, jaki typ sprzętu wybierzesz, zależy od tego, do jakiego rodzaju pracy jest potrzebny. Przy ochronie twarzy warto pamiętać, aby zadbać również o drogi oddechowe. W sklepie Rotex znajdziesz liczne maski ochronne, które zadbają o odpowiednie oczyszczenie wdychanego powietrza.

Wybierając okulary ochronne należy pamiętać, że muszą być wygodne i nie mogą w żaden sposób krępować ruchów głowy. Jeżeli zgłosisz się do przedstawiciela sklepu BHP, z pewnością pomoże on w podjęciu słusznej decyzji zakupowej.

 • Gogle

  Gogle (6)

 • OKULARY OCHRONNE

  OKULARY OCHRONNE (9)

 • Osłony twarzy

  Osłony twarzy (6)

  Pokazane 1 – 16 z 21 wyników