OKULARY OCHRONNE

Liczba zawodów, w których pracownicy muszą szczególnie uważać na swój wzrok, jest bardzo duża. Wystarczy wymienić, że okulary ochronne powinny chronić przed:

  • zagrożeniami mechanicznymi: to wszelkiego rodzaju uderzenia, pyły, czy cząstki ciał stałych,
  • zagrożeniami cieplnymi: to gorące płyny i płomienie,
  • zagrożeniami chemicznymi: to rozbryzgi kwasów, rozpuszczalników czy zasad,
  • promieniowaniem i elektrycznością.

W każdym roku do wielu wypadków w pracy dochodzi tylko z tego powodu, że pracownicy nie korzystają z odpowiedniej odzieży ochronnej, w tym okularów. Warto mieć na uwadze, że oczy i twarz to jedne z najbardziej zagrożonych rejonów ciała. W przypadku rąk czy nóg podstawowe zabezpieczenie zapewnia odzież robocza, która przynajmniej częściowo zastępuje ubranie ochronne. Brak okularów natomiast może skończyć się częściową lub całkowitą utratą wzorku.

Okulary ochronne – przemyślana decyzja

W czasie wybierania okularów ochronnych nie można zapominać, że mają one przede wszystkim być funkcjonalne – dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich soczewek. Niektóre okulary są wyposażone na przykład w specjalne soczewki spawalnicze. Zapewniają one ochronę osobom, które pracują w branży metalurgicznej. Zachęcamy do sprawdzenia proponowanych przez nas usług, a także do kontaktu z przedstawicielem sklepu BHP.

6,50 (5,28 netto)
5,50 (4,47 netto)
7,31 (5,94 netto)
10,00 (8,13 netto)
9,00 (7,32 netto)
7,74 (6,29 netto)
7,56 (6,15 netto)
3,62 (2,94 netto)
Pokaż 9 wyniki